top of page
Glass Buildings

Firmamız Hakkında

Ataman & Partners; N.Zafer Ataman’ın finans sektörünün çeşitli alanlarında geçen 35 yıllık üst düzey yöneticilik deneyimini, geniş iş ortaklıkları ile buluşturulması düşüncesi ile hayata geçmiş olan ve emsallerinden pek çok konuda ayrışan bir hizmet anlayışı ile kurulmuştur.

Ataman & Partners diğer şirketlerden neden farklıdır?

Çünkü;

"Yapıtığımız işi en iyi şekilde  yapacak bilgi ve tecrübeye sahibiz"
Çünkü biliyoruz ki; bilgi ve tecrübe olmadan yapılan kılavuzluk, müşterileri maceraya sürükler, zaman ve para kaybettirir.


"Kurduğumuz organizasyon yeni katılımlara, dolayısıyla gelişmeye açık bir yapı"
Dolayısıyla yenilikleri ve özellikle teknolojide yaşanan değişim ve dönüşümü yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin bu sürecin dışında kalmaması, doğru zamanda doğru teknolojilere ulaşarak işletme maliyetlerini azaltmasının yollarını buluyoruz.


"Uluşlararası kuruluşlarla olan işbirliklerimiz nedeniyle yurtdışı gelişmeleri ve fırsatları da takip ediyoruz"

Müşterilerimizin, yurtdışı ile olan ticaretlerini finansman, tahsilat ve mevzuat konusunda destekliyoruz. Böylece ithalat ve ihracat işlemlerinin daha güvenilir bir şekilde yapılmasına ön ayak olarak olası ticari kayıpların önlenmesini sağlıyoruz.


“Müşterilerimizi, bütçe,mali yapı analizi, doğru finans kaynaklarının doğru oranlarla kullanması ve süreç yönetiminde desteklemek suretiyle mali kayıplara uğramasını önlüyoruz”

Müşterilerimizin finansman ve süreç yönetimi konusunda ihtiyaç duyduğu tüm konuları, tecrübemizle çözüme kavuşturuyoruz. Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Birçok farklı firmanın önemli projelerini aynı anda yürütürken, çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de, bu projeleri yürütürken "bahaneler" değil "çözümler" üretiyoruz.

"Disiplinli ve programlı çalışıyoruz."

Hizmet verdiğiniz sektör her ne olursa olsun, çalışma şartlarınız ne şekilde düzenlenirse düzenlensin; eğer o alanda başarılı olmak istiyorsanız mutlaka belli programlar çerçevesinde disiplinli bir şekilde çalışılması gerektiğine inanıyoruz. Üzerinde çalıştığımız her proje için iş akışını düzenliyor ve proje ekibine dahil tüm çalışanlarımızın bu sürece sadık kalmasına özen gösteriyoruz.

Hakkımızda: Biz Kimiz?
zafer.png
Inside Business
Office Conference
Wall Street
Coins
City Center

Nejat Zafer Ataman

Kurucu Ortak

1962 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 1985 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden derece ile mezun oldu.

1985-1993 yılları arasında çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı. 1993 yılında Ekspres Factoring Hizmetleri A.Ş. kurucuları arasında yer aldı.

1994-2001 yılları arasında Toprak Grubu'na ait çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığını üstlendi, Toprak Yatırım Bankası A.Ş. ve Toprakbank A.Ş.'de kurucu genel müdür olarak görev aldı.

2001-2004 yılları arasında iletişim, organizasyon ve uluslararası danışmanlık hizmeti verdi.

2001 yılından 2016 yılına dek Faktoring Derneği ve Finansal Kurumlar Birliği'nin kurucu başkanlığını yürüttü. Sektöre ait kanun çalışmalarında etkin rol oynamıştır.


2001 yılından 2018 sonuna dek Yatırım Finansal Kiralama A.Ş. & Strateji Factoring Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu başkanı olan Ataman, Faktoring Derneği Başkanı olarak çalışmalarına devam etti.

Uzun yıllar boyunca çeşitli sektörlerde edindiği deneyimlerini ve uzmanlığını Ataman & Partners ile göstermeye devam etmekte. 

Hakkımızda: Hoş Geldiniz
bottom of page